Latest News From Terai Madhesh

आजको राशिफल वि.सं. २०७५ साल वैशाख ३ गते। सोमबार।

इश्वी सन् २०१८ अप्रिल १६ तारिख। शकसंवत् १९४०। विरोधकृत् संवत्सर। उत्तरायण। वसन्त ऋतु। नेपाल संवत् ११३८ चौलागा। वैशाख कृष्णपक्ष। तिथि– औंसी, ७:३९ बजेउप्रान्त प्रतिपदा। नक्षत्र– अश्विनी, २८:०७ बजेउप्रान्त भरणी। योग– विष्कम्भ, २३:४१ बजेउप्रान्त प्रीति। करण– नाग, ७:३९ बजेदेखि किंस्तुघ्न, १९:१३ बजेउप्रान्त वव। आनन्दादिमा राक्षस योग। चन्द्रराशि– मेष। काठमाडौंमा सूर्योदय– ५:४१ बजे, सूर्यास्त– १८:२८ बजे र दिनमान ३१ घडी ५९ पला। भक्तपुरमा ब्रह्माणी
मेष (चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ) –
बीचबीचमा बिरामी हुनाले तपाईंमा केही समस्या उत्पन्न हुन सक्छ। तपाईंको स्नायु प्रणालीलाई सक्रिय राख्न पूर्ण आराम गर्नुहोस्। तपाईंलाई नयाँ वित्तीय लाभ प्रदान गर्न केही महत्त्वपूर्ण योजनाहरू कार्यान्वयन गरिनेछ। तपाईंका परिवारका सदस्यहरूले तपाईंको प्रयास र सहयोगको प्रशंसा गर्नेछन्। तपाईंको प्रिय रोमान्टिक मुडमा हुनेछन्। महत्त्वपूर्ण मान्छेसँग बातचीत गर्दा तपाईंको शब्दहरू होशियारीसँग चुन्नुहोस्। आज भन्दा अघि विवाह कहिल्यै यति सुन्दर भएको थिएन।
बृष (इ, उ, ए, ओ, बा, बि, बु, बे, बो) –तपाईंले मौसम अन्तर्गत न्यानो महसुस गरेको हुन सक्छ – पछिल्लो केहि दिनको व्यस्त कामले बलहीन र थकित बनाएको जस्तो देखिन्छ। हतारमा निवेश नगर्नुहोस्। यदि निवेश गर्दा तपाईंले सबै सम्भव कोणबाट हेर्नु भएन भने घाटा निश्चित छ। परिवारको तनाउलाई गम्भीरतापूर्ण लिनु पर्नेछ। तर अनावश्यक चिन्ता मात्रले मानसिक तनाउ वृद्धि हुनेछ। सकेसम्म अन्य सदस्यहरूको मद्दत लिएर समाधान गर्ने प्रयास गर्नुहोस् र तनाउको सामना गर्न आफूलाई ज्यादै माया गर्ने प्रयास गर्नुहोस्। तपाईं साँझ साथीहरूसँग बाहिर जानुभयो भने तत्काल रोमान्स आउन सक्छ। आज तपाईंले चाहेका कुराहरू नहुने दिन हो। आफ्नो जीवनमा आज विवाह सर्वश्रेष्ठ स्थानमा पुग्नेछ।
मिथुन (का, कि, कु, घ, ङ, छ, के, को, ह) –
मित्रहरूले सहयोग गर्नेछन् र तपाईंलाई खुसी राख्नेछन्। तपाईंको खर्चमा वृद्धि हुनाले मनमा चिन्ता हुनेछ। मित्र मण्डलीमा विशेष गरी जिद्दी मनोवृत्तिबाट बच्नुपर्छ। यसले तपाईंको धेरै नोक्सान हुनेछ किनकि सम्बन्ध बीचमा गम्भीर खतराहरू आउन सक्छन्। गोप्य कार्यहरूले तपाईंको प्रतिष्ठा बिगार्न सक्छ। आज मान्छेहरूले तपाईंको प्रशंसा गर्नेछन् – जुन तपाईंले सधैं सुन्न चाहनु हुन्थ्यो। ठूलो खर्चको कारण आफ्नो जोडीसँग तपाईँको झगडा हुन सक्छ।
कर्कट (हि, हु, हे, हो, डा, डि, डु, डे, डो) –
अरूसँग खुसी क्षणमा भागीदारी हुनाले तपाईंको स्वास्थ्य फूल्नेछ। तर सावधान रहनुहोस्। यदि यसो गर्नुभएन भने तपाईंलाई पछि समस्या हुनेछ। लामो समयदेखि रोकिएको अवशिष्ट र बकाया अन्तमा बरामद गरिनेछ। तपाईंले आफ्ना छोराछोरीबाट केही सिक्नु हुनेछ। तिनीहरूमा धेरै शुद्ध प्रभामण्डल छ र आफ्नो निर्दोष हर्ष र नकारात्मकताको अभावको कारण तिनीहरूले वरिपरि परिवर्तन गर्न सक्छन्। आज अचानक रोमान्टिक कुराहरू निस्कने सम्भावना छ। यात्रा लाभदायी तर महँगो हुनेछ। कठिन समयमा आफ्ना जीवनसाथीबाट सहायताको कमीले तपाईंमा निराशा आउनेछ।
सिंह (मा, मि, मु, मे, मो, टा, टि, टु, टे) –
अरूको आलोचना गर्नमा आफ्नो समय बर्बाद नगर्नुहोस् किनकि यसले तपाईंको स्वास्थ्यमा असर पार्न सक्छ। समूहमा संलग्न भएमा मनोरंजन त हुन्छ तर तपाईंले अरूको लागि खर्च गर्न नरोकेसम्म खर्चिलो हुनेछ। परिवारमा तपाईंको हावी मनोवृत्ति परिवर्तन गर्न सही समय हो। जीवनको राम्रो र नराम्रो कुराहरू बाँट्न तिनीहरूसँग घनिष्ठ सहयोगमा काम गर्नुहोस्। तपाईंको परिवर्तित मनोवृत्तिले तिनीहरूलाई असीमित आनन्द दिनेछ। रोमान्टिक मुडमा अचानक परिवर्तन हुनाले तपाईंलाई धेरै नराम्रो लाग्न सक्छ। आफ्नो कार्य र बोलीमा ध्यान दिनुहोस् किनकि तपाईंले केही नराम्रो गर्नुभयो भने अख्तियार व्यक्तित्वले थोरै मात्रै जान्नेछ। तपाईंलाई दिन राम्ररी बितोस् भन्ने लाग्छ भने, आफ्नो जोडीको मूड नराम्रो भएको बेला एक शब्द पनि नबोल्नुहोस्।
कन्या (टो, प, पि, पु, ष, ण, ठ, पे, पो) –
आफ्नो वजनमा ध्यान दिनुहोस् र धेर नखानुहोस्। आफ्नो खर्चमा अप्रत्याशित वृद्धिले तपाईंको मनमा शान्ति हुनेछैन। तपाईंले आफुलाई तल झार्न प्रयास गर्ने मान्छेको नियन्त्रण गर्न अत्यन्तै कठिन पाउनुहुनेछ। आज तपाईंले आफ्ना साथीको अनुपस्थितिमा उनको खुशबू महसुस गर्नु हुनेछ। तपाईंले आफ्नो सम्पत्तिमा लापरवाह गर्नुभयो भने हानि वा चोरी हुन सक्छ। तपाइँको पुरानो मित्र तपाईंका आफ्नो जीवन साथीसँग पुरानो सुन्दर सम्झनाहरु लिएर आउन सक्छ।
तुला (र, रि, रु, रे, रो, ता, ति, तु, ते) –
चिन्ताजनक विचारहरूले तपाईंको खुशी नष्ट गर्नेछन्। यसले मात्रै विनाशकारी शक्तिको पालन गर्दछ र बुद्धिको ह्रास गर्ने बीउ रोप्दछ, यसैले यसलाई पस्न नदिनुहोस्। सधैं राम्रो आशा गर्नको लागि आफैलाई प्रोत्साहन दिनुहोस् र कुनै अप्रिय घटनामा पनि खुशीयाली देख्ने प्रयास गर्नुहोस्। नयाँ पैसा कमाउने अवसर आकर्षक हुनेछन्। घर वा सामाजिक भेलामा भएको मरम्मतको काममा तपाईं व्यस्त हुने सम्भावना छ। आज तपाईंको धडकन आफ्नो साथीको प्रेमको संगीत तालमा लीन हुनेछ। आफ्नो प्रतिष्ठामा हानि गराउने मान्छेसँगको सङ्गत गर्न रोक्नुहोस्। तपाईंलाई आज आफ्नो जीवन साथी गुँड भन्दा मीठो छ भन्ने महसुस हुनेछ।
बृश्चिक (तो, ना, नि, नु, ने, नो, या, यि, यु) –
कार्यस्थलमा वरिष्ठबाट दबाव र घरमा कलहले केही तनाउ ल्याउन सक्छ – जसले तपाईंका कामको एकाग्रतामा बाधा पुर्याउन सक्छ। यदि तपाईंले आज राम्रो तरीकाले आफ्नो कार्ड खेल्नुभयो भने केही अतिरिक्त नगद प्राप्त गर्नु हुनेछ। केही अनपेक्षित समस्याले परिवारको शान्ति विचलित हुन सक्छ। तर यी सबैको समाधान हुने समय आएको छ, चिन्ता गर्ने कुनै आवश्यकता छैन। अहिले तिनीहरूलाई हल्कासित लिने आवश्यकता छ। तपाईंकी प्रिया केही रिसाएको जस्तो हुनेछिन् जसले तपाईंलाई दबाब थपिनेछ। तपाईंको चुम्बकीय – बहिर्गमन व्यक्तित्वले मानिसहरूको मन लोभ्याउनेछ। वैवाहिक जीवनमा धेरै आशाले आज तपाईंलाई दुःखतिर धकेल्न सक्छ।
धनु (ये, यो, भ, भि, भु, ध, फा, ढ, भे) –
तपाईंको मुस्कान निराशा विरुद्धको समस्या रोक्ने झैं काम गर्नेछ। अचल सम्पत्ति र वित्तीय कारोबारका लागि राम्रो दिन हो। घरमा भएका केही परिवर्तनहरूले प्रियजनहरूलाई समस्या हुन सक्छ। आफ्नो सम्बन्धमा यथार्थवादी हुने प्रयास गर्नुहोस्। तपाईंको इच्छा अनुसार सबै कुराहरू अगाडि बढीरहेको समयमा एउटा जोडको हाँसोले दिनभरी खुशी ल्याउँछ। तपाईंको जोडीले आज साँच्चै अनौठो व्यवहार गर्न सक्छ, जसले तपाईंलाई पीर पर्नेछ।
मकर (भो, ज, जि, खि, खु, खे, खो, गा, गि) –
समग्र स्वास्थ्य राम्रो हुनेछ तर यात्रा व्यस्त र तनाउपूर्ण साबित हुनेछ। तपाईंमा छिट्टो पैसा कमाउने इच्छा हुनेछ। सम्पत्तिको विवाद उठ्न सक्छ। यदि सम्भव छ भने मित्रवत यसलाई समाधान गर्ने प्रयास गर्नुहोस्। कानूनी हस्तक्षेप लाभदायक हुन सक्छ। एकतर्फे मायाप्रीतिले तपाईंको मुटु मात्र दुख्नेछ। यात्राले तपाईंलाई नयाँ ठाउँहरू देख्न र महत्त्वपूर्ण मान्छेहरू भेट्न सघाउँछ। आज तपाईंको जीवनसाथीले आवश्यकताको समयमा आफ्नो परिवारका सदस्यहरूको तुलनामा तपाईंका परिवारका सदस्यहरूलाई कम हेरविचार र महत्व दिन सक्छ।
कुम्भ (गु, गे, गो, सा, सि, सु, से, सो, द) –
धेर नखानुहोस् र कडा पेय पनि नलिनुहोस्। तपाईंले उचित सल्लाह बिना लगानी गर्नुभयो भने घाटा हुने सम्भावना छ। तपाईंले प्रियजनहरूसँग तर्क हुन सक्ने विवादास्पद मुद्दाहरू ननिकाल्नुहोस्। तपाईंको कार्डमा तलाउमा सुन्दर बास भेट्ने सम्भावना उँचो छ। आज गरेको निर्माण कार्य तपाईंको इच्छा अनुसार पूरा हुनेछ। आफ्नो जोडीले तपाईंलाई केही नराम्रा कुराहरूका साथै तपाईंको किशोर समयको याद दिलाउने छन्।
मीन (दि, दु, थ, झ, ञ, दे, दो, च, चि) –
सदैव युवाको रहस्य भएको हुनाले खेलको लागि केही तिर्ने गर्नुहोस्। केही अतिरिक्त पैसा बनाउन आफ्नो नवीन विचार प्रयोग गर्नुहोस्। आफन्तहरूको घरमा भेटघाटको लागि छोटो यात्रा गर्नाले आफ्नो दैनिक व्यस्त तालिकाबाट सान्त्वना र विश्राम मिल्नेछ। आफ्नो प्रियको अभावले तपाईंको मनमा नराम्रो लाग्न सक्छ। कसै कसैको लागि अप्रत्याशित यात्रा व्यस्त र तनाउपूर्ण हुनेछ। तपाईं आफ्नो जीवनसाथीसँग बिताउनको लागि एकदम राम्रो समय प्राप्त गर्नुहुनेछ।
द्रष्टव्य : यो पञ्चाङ्गको सूर्योदय, सूर्यास्त, तिथि, नक्षत्र, योग, करण आदिमा उल्लिखित समयादि सिमरा बारा , नेपालको अक्षांश : २७:०२ उत्तर तथा देशान्तर : ८५:०२ मध्य र नेपालको निर्धारित राष्ट्रिय समयलाई आधार मानी सूर्यसिद्धान्तको प्रयोग गरी गणना गरिएको हो, साथै राशिफल लेख्दा चन्द्रमाको दैनिक गति, चन्द्रमामा पर्ने शनि एवं बृहस्पतिको दृष्टि, वेधस्थान र विपरीत वेधस्थान समेतको गणना गरिएको छ )
तपार्इकाे आफ्नो स्वास्थ्य ,वैवाहिक जीवन, अध्ययन,वैदेशिक यात्रा रोग,शत्रु,आय,व्यय,कर्म,भाग्य ,सन्तान, सुख,भूत, वर्तमान भविष्यको वारेमा जानकारी एवं कर्मकान्ड सम्वन्धी तथा वेद पुराणहरूको पारायण तथा कथा प्रवचन गर्नु परेमा निर्माण भइसकेको घर,अफिस, पसल जग्गाको वास्तु स्थिति अवलोकनको साथै,घडेरीको माटो हेर्ने रत्न तथा ज्योतिषसम्बन्धी परामर्शको लागि र अत्याधुनिक द्रिक सिद्धान्तबाट गणना गरिएको ‘चिना’ टिप्पन बनाउनु परेमा, वरवधुको चिना मिलाउनुका साथैविवाह लगन लेख्न परेमा पनि सम्पर्क गर्नुहोला ।
सम्पर्क
ज्योतिष पं. सुदिप ढकाल
ज्योतिष परामर्श केन्द्र सिमरा १ बारा ,९८५५०२९४०१,९८४५१३०४०१
फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया
Loading...